Zyrtare: Bayern Munich i gjen zëvendësues Lewandowskit

schedule15:45 - 5 Tetor, 2020

schedule 15:45 - 5 Tetor, 2020

Bayern Munich ka bërë një tjetër lëvizje në merkato. Drejtuesit e panë të arsyeshme të afronin në skuadër një sulmues me eksperiencë, i cili të jetë gati për të zëvendësuar polakun Roberto Lewandowski.

Eric Maxim Choupo-Moting ka nënshkruar me kampionët e Gjermanisë dhe do të vihet nën urdhrat e trajnerit Hans Flick. Afrikani me pasaportë gjermane u largua pas dy vitesh nga PSG dhe me bavarezët firmos si lojtar i lirë.

31-vjeçar më parë ka luajtur në Premier League me Stoke City, ndërsa pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar në Gjermani. Më shumti është aktivizuar me Hamnurger SV, për të veshur më pas edhe fanellën e Nurnberg, Mainz 05 dhe Schalke 04. / abcnews.al

 

View this post on Instagram

#ServusChoupo 👋 FC Bayern sign Eric Maxim Choupo-Moting! 🔴⚪️ #MiaSanMia #packmas @mr.choupo

A post shared by FC Bayern München (@fcbayern) on