Zvicra heq të gjitha kufizimet për udhëtarët shqiptarë

schedule19:22 - 28 Prill, 2022

schedule 19:22 - 28 Prill, 2022

Zvicra ka hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë të cilët duan të udhëtojnë drejt saj.

Lajmi është bërë i ditur nga ministria e Punëve të Jashtme.

Ky vendim do të hyjë në fuqi në datën 2 maj.

“Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se autoritetet zvicerane kanë hequr të gjitha masat shtrënguese për shtetasit shqiptarë që udhëtojnë drejt Zvicrës.

Ky vendim hyn në fuqi nga data 2 maj 2022, duke rikthyer kështu aplikimin e regjimit për hyrje-dalje nga territori i Konfederatës së Zvicrës në periudhën para pandemisë.”/abcnews.al/