Zjarri shkrumboi makinat, brenda garazhit që u përfshi nga flakët në Tiranë

schedule11:25 - 11 Prill, 2021

schedule 11:25 - 11 Prill, 2021

Mëngjesin e sotëm rreth orës 07:30 në rrugën “Fadil Deliu” një garazh në një pallat u përfshi nga flakët.

Pas sinjalizimit zjarrfikësja arriti në vendin e ngjarjes për të shuar zjarrin, por një pjesë e makinave ishin shkrumbuar. Fatmirësisht nuk ka të lënduar në njerëz, ndërsa banorët e pallatit u evakuuan me shpejtësi.

 

ABC ka siguruar pamjet brenda garazhit që u përfshi nga flakët, ku duken makinat që janë shkrumbuar nga zjarri. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ db/ Abcnews.al