Zjarr në garazhin e një pallati në Tiranë, evakuohen banorët

schedule08:15 - 11 Prill, 2021

schedule 08:15 - 11 Prill, 2021

Zjarri në garazh ka alarmuar banorët e një pallati mëngjesin e sotëm në Tiranë. Zjarri ka rënë rreth orës 07:30 në rrugën “Fadil Deliu”.

Policia njofton se shërbimet e zjarrfikëses dhe efektivët po bëjnë të mundur evakuimin e banorëve si dhe shuarjen e zjarrit.

Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./ db/ Abcnews.al