Zhvillime tek Anglia: Patën kontakte me Gilmour, izolohen dy yjet e Chelsea

schedule19:12 - 21 Qershor, 2021

schedule 19:12 - 21 Qershor, 2021

Billy Gilmour, talenti i Skocisë, doli pozitiv me COVID-19 ditën e sotme dhe humbet ndeshjen e fundit ne grup.

Dalja e tij me COVID-19 ka sjellë pasoja, pasi edhe dy lojtarë të tjerë të Anglisë janë detyruar të futen në karantinë.

Bëhet fjalë për Ben Chilwell dhe Mason Mount, të cilët kanë pasur kontakte me Gilmour dhe tani duhet të izolohen. FA ka dalë me njoftim për diçka të tillë. /abcnews.al