Zhduken dy adoleshente shqiptare në Britani

schedule22:42 - 23 Janar, 2019

schedule 22:42 - 23 Janar, 2019

Dy adoleshente shqiptare, shoqe me njëra-tjetrën rezultojnë të zhdukura në Angli. Ato kanë më shumë se një javë që kanë humbur kontaktet me familjet e tyre, raportojnë mediat e huaja.

Grisilda ‘Risa’ Dauti, 14 vjeç, humbi kontaktet me të afërmit më 14 Janar, ndërsa Gabriela ‘Bela’ Shenbitrasi, 17 vjeç, u pa për herë të fundit para 10 ditësh. Policia në Cardiff nxorri në Twitter fotografitë e të dyja vajzave dhe bëri thirrje për këdo që ka informacion rreth vendndodhjes së tyre të informojë autoritetet.

Dy vajzat shqiptare thuhet se kanë miq dhe shoqëri në të gjithë Londrën, duke përfshirë Barking, Thornton Heath, Stratford dhe Croydon. Policia britanike bën apel për këdo që ka informacion mbi dy të rejat shqiptare të telefonojë në numrin 101 ose te numri 004975./abcnews.al