Zgjidhet lojtari më i mirë i muajit gusht në Ligue One

schedule18:21 - 22 Shtator, 2022

schedule 18:21 - 22 Shtator, 2022

Është e vështirë të shihet se si mund t’i ketë shpëtuar ky trofe pasi ai ka shkëlqyer që nga sezoni me PSG.

Neymar u zgjodh logjikisht lojtari më i mirë i muajit gusht në Ligue 1. Ai është përpara shokut të tij të skuadrës Lionel Messi dhe sulmuesit të Lens Florian Sotoca, shkruan abcnews.al.

Me jo më pak se 7 gola dhe 6 asistime në muajin gusht, braziliani dëshmoi se ishte larg problemeve fizike dhe se kishte rifituar të gjithë futbollin e tij./G.D abcnews.al/

Image