Zgjedhjet/ Në Dukagjin të Shkodrës ngrijnë vendvotimet, dëbora vështirëson procesin

schedule09:15 - 6 Mars, 2022

schedule 09:15 - 6 Mars, 2022

Në Dukagjin të Shkodrës, situata me reshjet e dëborës e ka bërë thuajse të pamundur votimin për qytetarët.

Dy njësi administrative, Shosh dhe Pult, shihet se vendvotimet janë në mes të dëborës dhe kanë ngrirë.

Votimi në këtë zonë ka nisur me vonesë për shkak të situatës me motin.

Ndërkohë në qytetin e Shkodrës janë hapur të gjitha qendra e votimit. /abcnews.al/