Zëvendësuesi i kapitenit: Milani merkato në Ligue 1, synon talentin francez

schedule13:12 - 19 Qershor, 2021

schedule 13:12 - 19 Qershor, 2021

Alessio Romagnoli ka përfunduar në merkato. Kapiteni ka edhe një vit kontratë me Milanin, që kërkon 20 milion euro për ta lënë të lirë.

Nënkampionët e Italisë e kanë një plan në lidhje me zëvendësuesin e Romagnolit. L’Equipe shkruan se dyshja Maldini-Massara i janë rikthyer pistës Loic Bade.

21-vjeçari francez me origjinë nga Bregu i Fildishtë, aktivizohet në qendër të mbrojtjes dhe sezonin e fundit në Ligue 1 shkëlque me Lens.

Arsenali është tjetër klub që interesohet për shërbimet e lojtarit shtatlartë. Klubi francez kërkon 25 milion euro për ta lënë të lirë Bade. /abcnews.al