Zbulohet kushti kryesor për të pranuar Spurs, gati 2 dhurata për Mourinhon

15:41 | 21/11/201915:410

Jose Mourinho është entuziast për aventurën me Tottenham. Trajneri i njohur u rikthye pas gati një viti në stol (u shkarkua dhjetorin e kaluar nga Manchester United) dhe do të debutojë në stolin e Spurs në transfertë kundër West Ham.

Akordi me klubin londinez do të zgjasë deri në vitin 2023, teksa “Special One” kishte një kusht të vetëm për të pranuar ofertën e Tottenham. Daily Mail raporton se Mourinho i kërkoi presidentit Levy garanci për qëndrimin e Harry Kane, kapiteni, goleadori dhe simboli i skuadrës.

Bruno Fernandes

Trajneri e cilëson sulmuesin anglez si ndër më të mirët në botë dhe projekti i ri do të përqendrohet tek ai. Sa i përket merkatos, një tjetër emër ka dalë në skenë pas Gareth Bale. Flasim për Bruno Fernandes, mesfushorin e Sporting Lisbonës. AS raporton se “Gjelat” kanë gati 150 milionë euro për të arritur akordin me këta dy futbollistë, të cilët pëlqehen shumë nga Jose Mourinho. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono