Zaniolo: Roma është prioriteti im. Thashethemet e merkato? Filma shtypi!

schedule15:50 - 14 Shtator, 2022

schedule 15:50 - 14 Shtator, 2022

Në konferencën për shtyp të Romës, Zaniolo ka folur në prag të ndeshjes së Europa League ndaj Helsinki.

Pse u përpoqët të dilni nga rekuperimi për t’u kthyer menjëherë?

“Nuk është kurrë mirë të jesh jashtë, e kam përjetuar si një padrejtësi. Me shpatullën që mund të stërvitesh, mund të bësh gjithëka përveë rënies në tokë. Trajneri më kërkoi disponueshmërinë dhe më pëlqeu të shkoja në Empoli dhe isha gati të hyja.”

Verë e veëantë për ju? Dëshironi të vazhdoni për një kohë të gjatë me Romën?

“Nuk ishte një verë e veëantë për mua, më duket gjithmonë se duhet të largohem dhe pastaj të qëndroj, këto janë konkluzionet dhe mendimet që shfaqni ju, janë filma shtypi. Unë kam ende një vit e gjysmë në kontratë dhe nuk mund të flas për këtë, nuk është momenti tani sepse kemi Helsinkin dhe Atalantën përpara, jam i fokusuar në fushë. Roma është prioriteti im.”/ h.ll/abcnews.al