Zaniolo: Mourinho një fitues, ai më ndihmoi të përmirësohesha dhe më tërhoqi veshin

schedule13:24 - 18 Qershor, 2022

schedule 13:24 - 18 Qershor, 2022

Nicolo Zaniolo është intervistuar nga “SportWeek” dhe ka folur rreth trajnerit të tij, Jose Mourinho.

Talenti italian ka theksuar se Mou e ka ndihmuar shumë që të rritet në vazën e mbrojtjes por jo vetëm.

“Ai është një fitues, nuk kam nevojë të kujtoj se çfarë fitoi. Ai më mësoi se si të futem në fushë në fazën e mbrojtjes, ku duhej të përmirëshohesa dhe unë ende vazhdoj ta bëj. Mourinho më ndihmoi të menaxhoja disa situata, në të kaluarën do të kisha reaguar ashpër në raste kur nuk aktivizohesha në fushën e lojës.

Më bëri që të kafshoj gjuhën, një memec në fushën e lojës dhe tashmë po punoj shumë me kokën ulur për të dhënë maksimumin për ekipin”, është shprehur Zaniolo. /h.ll/abcnews.al