Zaev vizitë zyrtare në Gjermani/Takohet me kancelaren Merkel

schedule11:39 - 21 Shkurt, 2018

schedule 11:39 - 21 Shkurt, 2018

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ndodhet në Gjermani për një vizitë zyrtare ku do të takohet me kancelaren gjermane Angela Merkel. Pas takimit të dy pritet të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp. Gjatë qëndrimit të tij në Berlin, Zoran Zaev do të takohet dhe me presidentin gjerman Shtajnamajer. Takimi i parë mes Zaev dhe Merkel u zhvillua në Trieste në korrik 2017, në prag të samitit BE – Ballkani Perëndimor./abcnews.al