Yuri Kim shpërndan foto nga Piramida e Tiranës: Dikur simbol i së kaluarës së errët

schedule19:16 - 15 Qershor, 2021

schedule 19:16 - 15 Qershor, 2021

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri Yuri Kim ka ndarë në rrjetin e saj social Twitter, foto nga piramida e Tiranës. Kim shkruan se ajo u ndërtua nga diktatura dhe shfaqej si simbol i të kaluarës të errët ndërsa sot sipas saj po kthehet në inkubator për inovatorët.

“Piramida u ndërtua si një festë cinike e diktaturës, që shfaqej për një kohë të gjatë si një simbol i së kaluarës së errët.

Tani, ajo po kthehet – në partneritet mes SHBA dhe Shqipërisë, në një inkubator për inovatorët, në mënyrë që Shqipëria më e mirë dhe e ndritura të formojë një të ardhme të re”, shkruan Yuri Kim në Twitter. m.v/abcnews.al