Xavi udhëton në Gjermani për të takuar Haaland?

schedule18:08 - 4 Mars, 2022

schedule 18:08 - 4 Mars, 2022

Barcelona dëshiron të nënshkruajë me Erling Haaland në çdo mënyrë dhe vazhdon operacionin.

Sipas gazetës L’Esportiu de Catalunya, trajneri i Barçës ka udhëtuar për në Mynih të martën për të folur personalisht me Haaland në kryeqytetin bavarez, ku ylli po rikuperohet nga dëmtimi i fundit i muskujve. Nuk pati asnjë stërvitje të martën dhe Xavi ishte në gjendje të përfitonte nga dita e pushimit për të fluturuar për në Gjermani.

Burime pranë trajnerit të Barcelonës nuk e konfirmojnë dhe as nuk e mohojnë udhëtimin e Xavit në Gjermani.