Xavi e thotë haptazi: Ka një arsye pse e refuzova Barcelonën

13:02 | 16/01/202013:020

Legjenda e Barcelonës, Xavi, ishte në qendër të vëmendjes nga mediat spanjolle. Spanjolli ishte kandidati kryesor për stolin katalanas, por e ka refuzuar ofertën. Më pas bordi vendosi ish-trajnerin e Real Betis, Quique Setien, në një marrëveshje për 2 vite e gjysmë.

”Po, e mora ofertën nga Barcelona në prani të Eric Abidal dhe Oscar Grau, por unë nuk e pranova. Është shumë shpejt për mua të drejtoj Barcelonën, por ëndrra ime do të vazhdojë të jetë që një ditë të jem unë trajneri i saj,” tregon Xavi për gazetarët.

”I tregova familjes sime fillimisht dhe më pas dhe lojtarëve të Al Sadd sepse edhe ato e kanë ndjekur situatën time. Tashmë jam tërësisht i fokusuar tek Al Sadd dhe do të jap maksimumin tim për këtë ekip’,’ mbyll ish-mesfushori katalanas. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono