Vrau gruan dhe vari qenin te shkallët, psikologia: Është njeri pa ndjenja, nuk i intereson as e bija

schedule13:35 - 10 Maj, 2022

schedule 13:35 - 10 Maj, 2022

“Babis Anagnostopoulos është një person egocentrik, narcisit , posesiv, arrogant, posesiv dhe me mungesë të theksuar ndjeshmërie. Nuk i interesonte as fëmija i tij.”

Ky është profilit i shëndetit mendor të Babis, sipas psikologes-psikiatre e cila dëshmoi sot para Gjykatës për rastin e krimit në Glyka Nera.

Babis vrau bashkëshorten e tij 20-vjeçare, në sy të fëmijës së tyre 11-muajshe rreth një vit më parë në Glyka Nera, Greqi.

Lexo edhe: Babai i 20-vjeçares që u vra nga burri: Sikur ta kapja me duart e mia atë njeri

Për të mos mjaftuar kjo, Babis vari qenin e familjes te shkallë, për të mbuluar gjurmët e krimit tragjik, e për tu dukur sikur në shtëpi kishin hyrë hajdutë.

Mjekja e ka folur për personalitetin e Babis dhe ka argumentuar se i pandehuri ka çrregullime të shëndetit mendor.

Lexo edhe: “Alo, ndihmë!” Zbardhet biseda, “teatri’ që luajti Babis për të bindur policinë që e kishin lidhur

Sipas analizës së saj, Babis është një person që kërkon shumë vëmendje, ndërsa nuk ka pikën e ndjeshmërisë dhe emocioneve.

Konkretisht, psikiatria tha se Babis ka karakteristika të çrregullimeve psikopatike apo antisociale që mund të çojë në shpërthime nervore./abcnews.al/