Vrau fqinjin e tij ukrainas, pranga 39-vjeçarit shqiptar në Gjermani

schedule13:54 - 14 Tetor, 2022

schedule 13:54 - 14 Tetor, 2022

Në orët e mëngjesit të 12 tetorit 2022, forcat e policisë në Eberswalde u alarmuan. Rreth orës 08:00, një 39-vjeçar shqiptar ka sulmuar fqinjin e tij në një pallat në rrugën Robert-Koch-Strasse.

39-vjeçari ukrainas vdiq si pasojë e sulmeve të shumta.

I dyshuari u arrestua pranë vendit të krimit dhe u soll para gjykatës në Eberswalde dje. Ai nuk e pranoi akuzën. Më pas ndaj tij u lëshua një urdhër arresti për vrasje nga pakujdesia.

Hetimet për rrethanat dhe sfondin e krimit janë duke vazhduar. I akuzuari ende nuk është paraqitur sipas ligjit penal. /abcnews.al/