Vrasja makabre e 50-vjeçares, shtyhet seanca e masës së sigurisë për tre autorët

09:29 | 10/01/202009:290

Drita Saliaj është 50-vjeçarja e cila u sulmua më 5 janar, në shtëpinë e saj nga tre persona që kishin shkuar për të vjedhur.

Luis Saliaj 16 vjeç, Sindi Shehaj po 16 vjeç dhe Ervis Zotaj 26 vjeç, pasi kanë hasur në rezistencën e zonjës së shtëpisë e kanë goditur atë dhe më pas trupin e kanë hedhur në rezervuarin e fshatit.

Masa e sigurisë për të tre të pandehurrit pritej të zhvillohej ditën e sotme, por një gjë e tillë nuk ka ndodhur.

Dosja e tyre ka mbërritur në Gjykatën ne Fierit, ndërsa masa për të tre autorët pritet të vendoset nesër.

Gazetarja Valbona Davidhi raporton për abcnews.al se familjarët të revoltuar kërkojnë që gjykimi i Luis Saliajt të jetë nga më të rëndët. “Ka qënë xhaxahi i Luis Saliaj ai që e ka dorëzuar në polici dhe pjesa më e madhe e të afërmeve janë shprehur se djali ishte problematik.

Ndërkohë reagim ka pasur vetëm nga bashkëshorti i Drita Saliajt ndërsa dy djemtë kanë qëndruar larg mediave. “Ai pret që të vendoset drejtësia në vend, dënimi i tyre sipas ligjit shqiptar për dy të miturit parashkohet të jetë më i butë”, raporton gazetarja./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono