Vrasja e Reçit, reagon AMA: Televizionit të tij iu hoq licensa

schedule14:42 - 7 Janar, 2020

schedule 14:42 - 7 Janar, 2020

AMA ka reaguar pas vrasjes së Kastriot Reccit në Rrëshen, duke sqaruar se televizionit, ku ai ishte aksioner i është hequr licensa para 1 viti. AMA nuk jep sqarime për arsyet e heqjes së licenses, por duket se ky njoftim ka të bëjë me mediat që e etiketuan Reçin si pronar i televizonit lokal “Media Plus” me seli në Lezhë.

Reagimi i plotë

Autoriteti i Mediave Audiovizive (AMA), shpreh keqardhje për humbjen e jetës së shtetasit Kastriot Reçi dhe i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes.

AMA në përgjigje të interesit publik, sqaron se shtetasi Kastriot Reçi nuk rezulton të jetë pronar i asnjë televizioni apo subjekti tjetër.
Kastriot Reçi ka qenë ortak i televizionit “M+”, të cilit i është hequr licenca me vendim Bordi të AMA-s në vitin 2018. /abcnews.al