Vrasja e Mehmet Qemës, gjykata merr vendimin për Marius Demën dhe 4 të tjerët

schedule13:27 - 15 Maj, 2021

schedule 13:27 - 15 Maj, 2021

Gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Marjus Demën, i cili qëlloi aksidentalisht për vdekje me armë shokun e tij, Mehmet Qema në Tiranë.

Trupa gjykuese ka caktuar masën “ arrest shtëpie” për dy të rinjtë Frenkli Myftari dhe Xhuliano Koçi. Ndërkohë, togat e zaza kanë dhënë “detyrim paraqitje” për Erlin Përka dhe Blerim Hoti.

Siç shihet nga pamjet e siguruara nga abcnews.al të rinjtë janë shfaqur të trishtuar në gjykatë me kokën e ulur.

Ngjarja e rëndë ndodhi pak ditë më parë në lagjen “5 Maj” të kryeqytetit. Të gjithë të rinjtë ishin bashkë me Qemën, ndërsa Marius Dema i cili mbante një armë pistoletë në dorë ka qëlluar, plumbi i së cilës i mori jetën shokut të tij.

Lexo edhe: “Më vjen më shumë keq për shokun se burgun”: Marius Dema ia plas së qarës para policëve pas krimit në Tiranë

Dema, u vetëdorëzua disa orë pas krimit, ndërsa para grupit hetimor tha se ishte i tronditur nga ajo që kishte ndodhur. Sipas tij, ai nuk e dinte që pistoleta kishte plumb.

Të gjitha të rinjtë  njiheshin dhe si “Banda e 5Majit” dhe kishin njohje me mjaft reperë të njohur në vend duke u bërë pjesë e klipeve të tyre. g.v/abcnews.al