Vrasësi grek i Devi Kasmit dhe 3 të tjerët kërkojnë lirinë në apel

schedule10:39 - 20 Shkurt, 2018

schedule 10:39 - 20 Shkurt, 2018

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda shtyrë për në datën 22 shkurt vendimin për 4 personat e arrestuar si të dyshuar për vrasjen e Devi Kasmit pasi, sic u tha, kishte bërë gabim njoftimet. Elton Hoxhallari, Elton Halipaj, Malvin Dinellari dhe Efthymious Efthimiou kërkuan nga gjykata e Apelit lirimin nga burgu, duke pretenduar se nuk kanë lidhje me krimin.

Efthymios Efthimiou dyshohet të jetë ekzekutori i 42 vjeçarit Kasmi. Sipas hetimeve të deritanishme ai mund të jetë vrasës me pagesë, i porositur nga një tjetër shqiptar i botës së krimit për të kryer vrasjen e Devi Kasmit në 29 janar në Tiranë. Ndërsa 3 personat e tjerë te arrestuar akuzohen si bashkëpunëtorë të ish-policit grek Efthimiou./abcnews.al