Vranësira dhe reshje, parashikimi i motit për sot

schedule07:20 - 22 Janar, 2021

schedule 07:20 - 22 Janar, 2021

Sipas MeteoAlb: Mot me kthjellime të pakta dhe vranësira të shpeshta duke sjellë reshje të izoluar shiu e dëbore mbizoterojne motin në Shqipëri.

Por mesdita dhe pasditja sjellin herë pas here intesifikim të reshjeve në skajet Veri- Jug.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 13°C.

Era do fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 65 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 6 ballë.

Kosova

Paraditja vijon me reshje të izoluara në zonat jugore. Por pas mesditës reshjet graduslisht do të shtrihen në të gjithë Kosovën.

Maqedonia e Veriut

Mbetet në ndikimin e varënsirave të dendura dhe reshjeve të pakta të dëborës. Mbrëmja sjellë shtrirje të reshjeve në të gjithë MV./abcnews.al