Vlorë, sekuestrohen 150 kg kanabis/Arrestohet autori, 1 në kërkim

schedule14:33 - 30 Janar, 2018

schedule 14:33 - 30 Janar, 2018

150 kg kanabis sativa u zbulua dhe u sekuestrua brenda një furgoni tip Benz.  Makina ndodhej ndodhej në fshatin Cerkovinë, Novosel, i parkuar pranë banesës së 42 vjecarit Ervin Zykaj i cili u arrestua. Por policia ka shpallur në kërkim edhe një person tjetër, një 30 vjeçar nga Vlora.  Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike dhe automjeti, ndërkohë që dyshohet se persona të tjerë janë përfshirë në këtë rast të trafikimit të lëndëve narkotike./abcnews.al