Vlora gati për turistët, çelet sezoni

schedule15:50 - 18 Maj, 2019

schedule 15:50 - 18 Maj, 2019

Vlora është gati të presë turistët e parë. Me një koncert ku performuan emra të njohur të muzikës shqiptare është çelur zyrtarisht sezoni turistik. Kryebashkiaku Dritan Leli u tha qytetarëve se Vlora këtë vit do të jetë epiqendra e turizmit.

 

Vlora hap zyrtarisht sezonin turistik 2019.

Ishte parashikuar një javë më parë por u shty pas vendimit të qeverisë shqiptare për ta shpallur 10 majin ditë zie.

Një sërë aktivitetesh kanë paraprirë çeljen e sezonit dhe me koncertin e madh që u organizua në Lungomare qyteti bregdetar është tashmë gati për turistët.

Kryebashkiaku Dritan Leli tha se këtë vit Vlora ka më shumë për tu ofruar vizitorëve .

Në mbyllje të koncertit ku performuan emra të njohur të muzikës shqiptare si Aurela Gaçe , Anxhela Peristeri etj,  pati edhe një spektakël fishekzjarrësh.

Atmosferën e shijuan qindra qytetarë vlonjatë dhe jo vetëm./ABC News Albania 24/7