Vllaznia triumfon në “Niko Dovana”, “Kuqeblutë” e Brdaric mundin Teutën në “frymën e fundit”

schedule20:50 - 15 Shtator, 2024

schedule 20:50 - 15 Shtator, 2024

Ishte një përballje e luftuar fort deri në fund dhe këtë e tregoi edhe momenti i golit të fitores, që u regjistrua në minutën e 95′-të të sfidës.

“Kuqeblutë” e Vllaznisë kanë arritur një fitore të madhe në “Niko Dovana”, duke mposhtur me rezultatin e ngushtë 2-1 vendasit e Teutës në përballjen e javës së pestë të Superiores.

Për shkodranët golat erdhën nga Mala e Balaj, të cilët gjetën rrugën e rrjetës në minutat 20′ e 95′, ndërsa për vendasit golin e shënoi Saleh Nasr, në minutën e 57′-të duke mundur të barazonin shifrat, por asgjë më shumë.

Kështu, Vllaznia ka regjistruar fitoren e tretë të sezonit teksa në pesë javët e para ka pësuar gjithashtu edhe një humbje, si dhe ka regjistruar një barazim. /i.m /abcnews.al