Vizita zyrtare në Kosovë, Kurti pret në takim Metën  

schedule15:56 - 25 Nëntor, 2021

schedule 15:56 - 25 Nëntor, 2021

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur në takim presidentin e Ilir Meta, në kudër të vizitës së tij zyrtare në Kosovë.

Meta është pritir sot edhe nga kryetari i Kuvendit Glauk Konjufca dhe kreu i AAK-së Ramush Haradinaj.

Gjithashtu takim pati edhe me kreun e PDK-së Memli Krasniqi dhe atë të LDK-së Lumir Abdixhiku.

Presidenti shqiptar do të mirëpritet edhe nga presidentja Vjosa Osmani.