VIDEO/ Zjarri përfshin ullishten në Elbasan, banorët në luftë me flakët

schedule17:51 - 7 Gusht, 2022

schedule 17:51 - 7 Gusht, 2022

Situata e zjarreve në Shqipëri është mjaft e rëndë. Përveç malësisë së Mirditës zjarret kanë përfshirë edhe pyjet në Krujë dhe Elbasan.

Siç shihet edhe në video një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë zonën e ullishteve në Elbasan.

Ajo që vihet re është se nuk ka mjete që të fikin zjarrin, dhe janë vetë banorët që me mjete rrethanore po mundohen të fikin flakët.

/Abcnews.al/