VIDEO/ Zhbllokohet ndeshja në Gjirokastër, shijoni eurogolin e Limajt

schedule17:54 - 29 Korrik, 2020

schedule 17:54 - 29 Korrik, 2020

Sot zhvillohet java e fundit e Kategorisë Superiore, teksa janë përcaktuar verdiktet e këtij sezoni. Pak minuta më parë kanë nisur duelet Luftëtari-Kukësi dhe Vllaznia-Flamurtari.

Sfida në Gjirokastër është zhbllokuar shumë shpejt. Ekipi i Orges Shehit ka gjetur rrugën e rrjetës në minutën e pestë dhe autori i golit është Vesel Limaj.

https://streamable.com/psf0u9

23-vjeçari dardan realizoi një gol fantastik. Goditje perfekte me të djathtën, topi në trekëndësh dhe Kukësi që konfirmon vendin e dytë me fitoren e sotme. /abcnews.al