VIDEO/ West Ham për Champions, turpëron Arsenalin në derbi për 18 minuta

schedule16:40 - 21 Mars, 2021

schedule 16:40 - 21 Mars, 2021

West Ham po zhvillon një sezon fantastik. Ekipi i Moyes po lufton për një biletë në Champions League, duke bërë të ëndërrojnë tifozët.

“Çekiçët” po luajnë në shtëpi derbin e Londrës kundër Arsenalit, ekip të cilit i kanë shënuar tre gola brenda 18 minutave.

Golat e WEST HAM-ARSENAL

 

Jessie Lingard zhbllokoi takimin në minutën e 15-të me një eurogol, teksa më pas erdhën edhe rrjetat e Bowen dhe Soucek.

Djemtëe Artetës reaguan dhe gjetën golin në minutën e 38-të me anë të feancezit Alexandre Lacazette.

Avantazh i trefishtë për skuadrën vendase, që barazon Chelsea e Tuchel në vend të katërt të Premier League. /abcnews.al