VIDEO/ Vetëm në “frymën e fundit”, talenti i Liverpool i jep fitoren Uellsit

schedule17:20 - 6 Shtator, 2020

schedule 17:20 - 6 Shtator, 2020

Uellsi ka marrë një fitore 1-0 përballë Bullgarisë vetëm në minutën e 90+4’. Goli është shënuar nga talenti i Liverpool, Neco Williams. Një ndeshje fantastike për Williams, i cili e kishte dhe ndeshje debutimi.

Mbrojtësi anësor u aktivizua në minutën e 64-ët për të bërë debutimin e tij dhe pas gjysme ore, në sekondat e fundit të sfidës, shënoi për t’i dhënë tre pikët Uellsit, përballë një Bullgaria luftarake.

Me këtë fitore, Bale&Co. ngjiten në kuotën e 6 pikëve pas dy ndeshjeve të luajtura, duke mbajtur vendin e parë në Grupin 4 në League B./abcnews.al