VIDEO/ U tërbua pas zëvendësimit, shikoni reagimin e yllit anglez

schedule20:56 - 6 Shkurt, 2021

schedule 20:56 - 6 Shkurt, 2021

Aston Villa arriti një fitore shumë të rëndësishme pak më parë në shtëpi kundër Arsenalit, ku vendasit triumfuan me rezultatin 1-0. Tre pikë të tjera për londinezët dhe tashmë e shikojnë veten më afër zonës europiane në klasifikim.

Megjithatë, jo të gjithë ishin të lumtur tek Aston Villa. Në minutën e 78-të të takimit, trajneri Dean Smith vendos të aktivizojë Jacob Ramsey në vend të Ross Barkley. Ky i fundit nuk e pristë zëvendësimin dhe reagimi i tij nuk ishte aspak pozitiv.

n

Mesfushori që është në huazim nga Chelsea menjëherë sapo iu drejtua stoli goditi një nga shishet e ujit, duke tërhequr vëmendjen e trajnerit, i cili nuk e pëlqeu aspak këtë veprim të anglezit. Tifozët e Aston Villas shpresojnë që ajo situatë të ketë mbetur aty, edhe pse ende nuk dihet nëse ata të dy janë sqaruar. /abcnews.al