VIDEO/ U arrestuan në kufirin e gjelbër të Morinës, jepet masa, emigrantët shpërthejnë në të shara

schedule14:12 - 28 Maj, 2023

schedule 14:12 - 28 Maj, 2023

Gjykata e Kukësit ka dhënë masën ‘arrest me burg me afat 3-mujor’ për gjashtë emigrantët sirian, alegjerian dhe maroken. Dy ditë më parë, ata u arrestuan në kufirin e gjelbër në Morin, ngjarje kjo e cila u shoqëruar dhe me shkëmbim zjarri.

Edhe këtë herë, emigrantët duket se nuk e kanë pritur mirë masën, pasi janë revoltuar dhe kanë filluar të shajnë në gjuhën përkatëse, gjatë kohës që blutë i shoqëronin në furgon./abcnews.al