VIDEO/ Super Zeneli, Kosova në avantazh. Eurogola në Belgjikë e Francë

schedule21:16 - 24 Mars, 2021

schedule 21:16 - 24 Mars, 2021

Kosova ka gjetur golin e avantazhit përballë Lituanisë. Miqësorja që po luhet në Prishtinë është zhbllokuar në minutën e 27-të. Autori i golit është Arbër Zeneli, i cili shfaqi gjithë klasin e tij duke u nisur nga krahu i majtë, aksion të cilin e finalizoi me një gol të bukur.

https://streamable.com/h70yze

Vijnë golat e parë në ndeshjet e kombëtareve të vlefshme për eliminatoret e Botërorit Katar 2022. Belgjika po luan në shtëpi kundër Uellsit. “Djajtë e Kuq” e kanë pësuar në minutën e 11-të.

https://streamable.com/59d33e

Mesfushori i Cardif, Harry Wilson finalizoi një kundërsulm perfekt të kombëtares ishullore. Festa e Uellsit zgjati pak, pasi Belgjika ka gjetur golin e barazimit në minutën e 22-të.

https://streamable.com/leooqx

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne gjeti rrjetën falë një gjuajtje shumë të bukur me të djathtën. Vendasit nuk u ndalën dhe gjashtë minuta më pas kaluan në avantazh me anë të Thorgan Hazard. Gol edhe në Paris, aty ku po përballen Franca dhe Ukraina.

https://streamable.com/0miisp

Minuta e 19-të, goditje fantastike e Antoine Griezmann me të majtën, topi në trekëndësh dhe kampionët e botës në avantazh kundër skuadrës së Andriy Shevchenkos. /abcnews.al