VIDEO/ Spektakël i natyrës, mjegulla “zhduk” ishullin kinez

schedule19:01 - 4 Qershor, 2021

schedule 19:01 - 4 Qershor, 2021

Spektakël i vërtetë natyror vjen nga Kina. Mjegulla ka pushtuar një ishull në Kinën lindore, duke fshehur thuajse plotësisht ndërtesat e tij.

Pamjet ajrore tregojnë mjegullën që rrokulliset mbi ishullin Beihuangcheng.

Spektakli ndodh kur era fryn ajër të lagësht dhe të ngrohtë mbi një sipërfaqe më të ftohtë. g.v/abcnews.al