VIDEO/ Sorloth magjik, “vikingët” ndëshkojnë Gjerogjinë me një “eurogol”

schedule18:29 - 28 Mars, 2023

schedule 18:29 - 28 Mars, 2023

Gjeorgjia me Norvegjinë po përballem me njëra-tjetrën në Batum, në një ndeshje të vlefshme për kualifikueset e Kampionatit evropian të futbollit, Euro 2024.

Sfida ka nisur e vrullshme dhe vetëm 16 minuta kanë mjaftuar për të zhbllokuar sfidën. Pas disa driblimeve në zonë sulmuesi i Real Sociedad, Alexander Sorloth ka lëshuar një goditje potente drejt portës duke mposhtur mjaft thjeshtë portier Mamardashvili. 0-1 për Norvegjinë. /i.m /abcnews.al 

SHIKONI VIDEON: