VIDEO/ Si e zuri poshtë dera e fqinjes 8 vjeçaren në Maliq, vite më parë humbi nënën

schedule17:17 - 21 Mars, 2022

schedule 17:17 - 21 Mars, 2022

Detaje të reja zbardhen nga ngjarja e rëndë e ndodhur ditën e sotme në fshatin Drithas në Maliq, ku një 8 vjeçare ka mbetur e plagosur rëndë pasi dera e hekurit të një shtëpie e ka zënë poshtë.

E mitura ka qenë te shtëpia e fqinjes dhe sapo ka dalë, dera e jashtme prej hekuri e ka zënë poshtë. E mitura ka pësuar dëmtime të shumta në kokë dhe është dërguar në gjendje të rëndë drejt Spitalit të Traumës.

Sipas policisë 8 vjeçarja nuk e ka prekur derën dhe dyshohet që ajo të jetë shkëputur nga shina për shkak të erës.

8 vjeçarja  jetonte me të atin dhe 4 fëmijë të tjerë pasi e ëma i ka vdekur pak vite më parë.

/abcnews.al