VIDEO/ Shpërthim në një pikë karburanti në Nagorno-Karabakh, plagosen disa persona

schedule18:33 - 25 Shtator, 2023

schedule 18:33 - 25 Shtator, 2023

Sipas autoriteteve armene disa  njerëz u plagosën në një shpërthim që ndodhi sot në një pikë karburanti në kryeqytetin e enklavës së Azerbajxhanit, Nagorno-Karabakh.

Kryeqyteti i Karabakut njihet si Stepanakert në Armeni dhe Khankendi në Azerbajxhan.

Nuk janë dhënë detaje të mëtejshme në lidhje me shpërthimin, i cili ndodhi pasi mijëra armenë u larguan nga rajoni malor pasi forcat separatiste të Karabakut u mundën nga Azerbajxhani në një operacion ushtarak javën e kaluar.