VIDEO/ Ronaldinho i pamëshirshëm, turpëron “mjeshtrin” e topit!

schedule23:20 - 28 Qershor, 2020

schedule 23:20 - 28 Qershor, 2020

Mund të ketë mjeshtër të topit pafund në botë, por si Ronaldinho, pak ka! Ekzistojnë shumë profesionistë që paguhen duke bërë “Freestyle” me topin, madje ky lloj sporti, po përhapet dita-ditës.

Me shumë për “show” dhe miliona vetë impresionohen nga xhonglimet dhe fintet që këta sportistë bëjnë. Por ndryshe nga të gjithë, Ronaldinho, legjenda braziliane, është i aftë si në futbollin që të gjithë njohim e duam, ashtu dhe në “Freestyle”.

Një djalosh që merret me këtë sport, ka sfiduar Ronaldinhon me xhonglimet dhe fintet e tij dhe Roni, me thjeshtësinë dhe buzëqeshjen e tij që e karakterizon, thjesht i fut topin mes këmbëve dhe i jep dorën. Video fantastike!/abcnews.al