VIDEO/ Rasti i humbur bëhet “hit” në internet, Broja nuk u beson syve

schedule09:39 - 22 Nëntor, 2020

schedule 09:39 - 22 Nëntor, 2020

Armando Broja është bërë protagonist në Holandë më skuadrën e Vitesse. Sulmuesi nga Malësia e Madhe kishte mundësinë të shënonte gol dhe t’i jepte me shumë mundësi edhe tre pikët ekipit të tij.

Gjatë një aksioni  sulmues në ndeshjen kundër Groningen, Broja mori një pasim dhe në zonë i vetëm me portierin kundërshtar vendosi ta driblojë. Misioni i parë u krye me sukses.

Edhe pse porta ishte e boshatisur, futbollisti i kombëtares shqiptare e dërgoi topin jashtë. Ndoshta një humbje e vogël e ekuilibrit ndikoi, por në internet nuk i shpëton dot kthimit në “hit”. /abcnews.al