VIDEO/ “Radio televizioni Kurtit”, aktivisti hyn live në studio gjatë edicionit të lajmeve

schedule20:09 - 1 Shkurt, 2023

schedule 20:09 - 1 Shkurt, 2023

Edicioni i lajmeve në RTK ka nisur sot me një surprizë të hidhur. Aktivistë të PSD kanë hyrë në studio ndërsa jepej edicioni informativ, ndërsa në duar mbanin pankartën: “Radio Televizioni i Kurtit”.

Personi që është futur në studio është identifikuar si Nol Nushi. Ai ka mundur të futet pasi është menduar se është i ftuar.

Dyshohet se protesta erdhi pas emërimit të ish-anëtarit të Lëvizjes Vetëvendosje si drejtor i RTK-së, Rilind Gërvallës.

Moderatorja e RTK ka kerkuar ndjesë pas këtij episodi: “Ju kërkoj ndjesë për ato skena që patë pak më përpara kur në mënyrë të paorganizuar dhe të panjohur si nga ana e stafit, si nga ana e redaksisë persona të panjohur hyn brenda përbrenda televizionit publik dhe bënë atë që ju patët mundësi ta shihni pak më përpara”, tha moderatorja.

“Ju kërkoj ndjesë publikisht”, shtoi ajo.