VIDEO | PSG në finalen e Kupës, e “mirëpret” një rival i vjetër

schedule23:09 - 22 Janar, 2020

schedule 23:09 - 22 Janar, 2020

PSG ka fituar pastër 0-3 në fushën e Reims dhe është kualifikuar në finalen e madhe të Kupës së Ligës. Braziliani Marquinhos hapi serinë e golave në minutën e nëntë. Mbrojtësi realizoi me kokë pas një krosi të Neymar, teksa pas gjysmë ore lojë erdhi dyfishimi.

I pafat N’Clomande që devijoi në portën e tij gabimisht një kros nga krahu i majtë. Vendasit mbeten me një lojtar më pak 16 minuta përpara fundit të ndeshjes dhe kampionët e Francës realizuan edhe golin e tretë me anë të Kouassit. PSG do të përballet në finale të këtij kompeticioni me Lyon, që ia doli të eliminonte Lille mbrëmjen e kaluar pas goditjeve të penalltive. /abcnews.al

Reims – PSG 0-3
(Marquinhos 9′, N’Clomande (aut) 31′, Kouassi 78′)