VIDEO/ Pret penallti dhe feston çuditshëm, habit portieri në Vietnam

schedule20:18 - 19 Mars, 2021

schedule 20:18 - 19 Mars, 2021

Vietnam, liga e dytë e futbollit. Ditën e sotme është regjistruar një festim i çuditshëm, nga një portier në minutat shtesë të duelit Can Tho – Cong An Nhan Dan, që u mbyll me rezultatin  1-1.

Në minutën e 91-të u akordua një penallti dhe portieri nuk ishte fort dakord me vendimin e arbitrit të ndeshjes.

 

Vendimi nuk ndryshoi, por penalltia nuk u kthye në gol. Penalltia u prit nga portieri, i cili shkoi më pas dhe festoi tek arbitri. /abcnews.al