VIDEO/ Pas shiut të rrëmbyeshëm, qyteti shqiptar përfshihet nga erërat e forta

schedule19:22 - 28 Korrik, 2022

schedule 19:22 - 28 Korrik, 2022

Prej dy ditësh Kosova është përfshirë nga moti i keq, ku stuhitë e erës dhe shiut kanë shkaktuar mjaft dëme materiale.

Ndërkohë në një video të bërë publike në rrjet, shihet se nga stuhia e erës është krijuar një mini-tornado në qytetin e Lipjanit.

Këto janë pamjet: