VIDEO/ Nuk u beson syve, e pabesueshme se si Griezmann nuk shënoi gol

schedule14:58 - 17 Dhjetor, 2020

schedule 14:58 - 17 Dhjetor, 2020

Barcelona arriti një fitore shumë të rëndësishme mbrëmjen e djeshme në shtëpi kundër Real Sociedad. Djemtë e Ronald Koeman fituam me rezultatin 2-1 dhe tashmë renditen në vendin e pestë të renditjes.

Ai që i habiti të gjithë mbrëmë ishte Antoine Griezmann me rastin që humbi. Ishte minuta e 58-të e takimit dhe Jordi Alba arrin të krosojë një top në zonë, ku sulmuesi francez u gjend i vetëm ballë për ballë me portën e boshatisur.

ce

Edhe pse kishte mundësinë ideale për të thelluar avantazhin, Griezmann gaboi duke e dërguar topin jashtë. Fatmirësisht, Barcelona arriti të fitojë, por në rast se Sociedadi do të kishte shënuar sot sulmuesi do të ishte në qendër të kritikave për atë rast të humbur. /abcnews.al