VIDEO/ Nuk arriti të jetë i pranishëm në protestë, reperi shqiptar i kushton këngë Klodian Rashës

schedule20:24 - 10 Dhjetor, 2020

schedule 20:24 - 10 Dhjetor, 2020

Kanë qenë të shumtë reagimet e personazheve të njohur, për vrasjen e 25-vjeçarit Klodian Rasha, i cili u qëllua nga efektivi i policisë gjatë ndjekjes në zonën e Laprakës.

Madje ka pasur edhe nga ata të cilët kanë qenë pjesë e protestës. Mirëpo, njëri prej tyre pavarësisht dëshirës për t’ju bashkuar, nuk ka pasur mundësinë dhe ka gjetur një mënyrë të veçantë për të ngritur zërin për drejtësi.

Reperi Nushi ka shkruar disa vargje për këtë situate, të cilat janë shumë prekëse.

“ME PA MUNDESI ME KON PREZENT N’PROTEST KJO OSHT SENI MA I PAKT QE MUNA ME BO KUNDER KTI SISTEMI KOMUNIST , SHPIRTI N ‘ PAQE KLODIAN , NGUSHLLIME FAMILJES. ? A.C.A.B 1.3.1.2”, ka shkruar ai. l.k/abcnews.al

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nushi (@nushi.official)