VIDEO/ Një “perlë” kundër Leipzig, shijoni golin e javës në Bundesliga

schedule21:19 - 2 Qershor, 2020

schedule 21:19 - 2 Qershor, 2020

kampionatit gjerman, shijuan plot 31 gola në 9 sfidat e luajtura. Tifozët, patën gjithashtu mundësinë të votonin për golin më të bukur të kësaj jave.

Fitues u shpall goli i sulmuesit të Koln, Anthony Modeste, kundër Leipzig. Pas një kontrolli të shkëlqyer në hyrje të zonës, bomberi i Koln driblon një kundërshtar dhe lëshon një “predhë” me të djathtën, duke mposhtur portierin rival.

Gjithsesi, Koln nuk ia doli të dalë me pikë nga kjo sfidë në fushën e tyre, pasi Leipzig triumfoi me rezultatin 2-4 dhe u largua me triumfin e radhës. Megjithatë, goli i Modeste do të mbahet mend gjatë./abcnews.al