Video/Një minë e Luftës së Dytë Botërore gjendet në afërsi të Sazanit

20:49 | 11/01/201820:490

Një minë e luftës së dytë botërore është gjetur 10 milje në veri të Sazanit.
Mina ka rënë në rrjetën e një peshkatari, i cili ka njoftuar menjëherë policinë. Kjo e fundit po mban në ruajtje municionin luftarak.
Nga verifikimi paraprak dyshohet se mina ka një peshë 500-600 kg.
Ekspertët e forcave xheniere do të bëjnë vlerësimin e situatës dhe çaktivizimin e minës, nëse do të jetë e nevojshme./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono