VIDEO/ Ndeshje pa rivalitet në Mainz, Leipzig shënon një tjetër gol

schedule15:58 - 24 Maj, 2020

schedule 15:58 - 24 Maj, 2020

Tjetër gol në fushën e Mainz dhe përsëri Leipzig në festë. Skuadra e Nagelsmann ka shënuar sërish në minutën e 23-të dhe udhëheq 0-2.

Yussuf Poulsen është autori i golit, i pesti në kampionat për këtë sezon. Sulmuesi danez u harrua në zonë nga vendasit dhe realizoi me kokë pas krosit të Sabitzer.

Leipzig po reagon mirë pas barazimit kundër Freiburg javën e kaluar dhe kjo ndeshje nuk ka më histori. Mainz është kundërshtari i preferuar për miqtë, që fituan 8-0 ndeshjen e fazës së parë. /abcnews.al