VIDEO | Muriqi sërish, çfarë ndeshje nga bomberi dardan!

schedule19:21 - 8 Nëntor, 2019

schedule 19:21 - 8 Nëntor, 2019

Vedat Muriqi ka shënuar sërish në sfidën ndaj Kasimpasa. Pasi goli i tij në minutën e gjashtë u barazua nga miqtë, ishte po vetë bomberi dardan që e riktheu në avantazh Fenerbachen. Sërish me anë të një penalltie, Muriqi gjen rrjetën, pak sekonda para fundit të pjesës së parë.

Sulmuesi gjuan përsëri në të njëjtin krah si në penalltinë e parë, duke e mposhtur për herë të dytë portierin mik. Përveç aftësive të tij në lojë aktive, Muriqi po tregon se dhe nga pika e bardhë, është një “vrasës” gjakftohtë!/abcnews.al

Turqi, Super Lig

Fenerbache – Kasimpasa  2-1
Muriqi (p) 6′ 45′ / Khalili 38′